gry planszowe

Klasyczne gry planszowe – czy nadal mają fanów?

W erze tak szybko rozwijających się rozrywek interaktywnych, wiele osób zapomniało już zapewne o grach tradycyjnych jak chociażby te planszowe. Zdecydowanie jednak mają one nadal wielu fanów i nie ma się czemu dziwić. Oferujż często niesamowicie wiele rozrywki, a przede wszystkim realną interakcję z żywym człowiekiem, coś czego zwykle brakuje w interaktywnej rozgrywce, gdzie zamiast przekazywania sobie rzeczy z ręki do ręki, musimy zadowolić się jedynie wirtualnym wyobrażeniem tych rzeczy i ewentualnie wspólnym ekranem.

            Zdecydowanie właśnie z tych powodów nadal nie słabnie zainteresowanie planszówkami, a wiele osób czuje do nich również bardzo duży sentyment jeszcze z czasów, kiedy w zasadzie była to jedyna rozgrywka i zabawa, na jaką można sobie było pozwolić ze swoimi rówieśnikami. Gry planszowe są z nami zresztą od wieków, a chociażby historia szachów sięga niesamowicie dalekich czasów. Właśnie dlatego są one kultowe i na zawsze pozostaną elementem naszej kultury. Wydaje się oczywiście, że sporo osób z nich będzie rezygnowało, ale pocieszający jest fakt, że również wśród obecnie młodych ludzi, którzy są już otoczeni zewsząd interaktywnymi rozrywkami, również są fani planszówek. Gry planszowe to niesamowite przeżycie dla wszystkich uczestników, a przede wszystkim szansa na spotkanie się z przyjaciółmi i spędzenie czasu w niezwykle miły sposób. Najpowszechniej używane gry planszowe to chociażby znana na całym świecie gra monopoly lub scrabble. To przykłady tych gier, które są tak głęboko zakorzenione w naszej świadomości, że niemal każda osoba na świecie bez problemu będzie w stanie te słowa natychmiast skojarzyć z grami planszowymi. Grały w nie już miliony ludzi i nadal są produkowane w bardzo wielu ciekawych często również wariacjach. Każdego roku również specjalne stdia graficzne i projektowe przygotowują dziesiątki, setki, tysiące niwych gier planszowych. Nie da się ukryć, że większość z nich nie zyska większej popularności, ale raz na jakiś czas powstaje kolejny klasyk gatunku, który następnie bardzo chętnie jest wykorzystywany do zabawy przez setki tysięcy ludzi na świecie. W Polsce również planszówki mają się bardzo dobrze i systematycznie rośnie ich sprzedaż.

To budujące, że w sytuacji kiedy wszystkie rozrywki mamy często dostępne za pomocą jednego kliknięcia w naszym smartfonie czy też komputerze również chętnie nadal sięgamy po tak klasyczne i zdaniem niektórych zapomniane gry, jak gry planszowe. Ich popularność nie maleje, a czasami również obserwuje się jej wzrost.

Dodaj komentarz