języki obce

Nauka angielskiego u małych dzieci

Bardzo wielu rodziców zastanawia się nad tym, w jakim wieku ich pociechy powinny udać się na swoją pierwszą lekcję języka obcego. Odpowiedź oczywiście nie jest jednoznaczna, ale dzisiaj wykorzystywane modele nauki sugerują, że dzieci powinny uczyć się języka obcego równoległe z językiem ojczystym. I rzeczywiście jest w tym bardzo wiele racji, ponieważ tak wczesne rozpoczęcie nauki języka obcego sprawia, że język ten De Facto nie jest językiem obcym. Jesteśmy w stanie w ten sposób nauczyć swoje dzieci w młodym wieku nawet kilku języków.

Oczywiście często podnosi się głosy, że jest to zbyt obciążający dla umysłu małego dziecka, ale praktyka naukowa pokazuje, że taka nauka jest bardzo efektywna. Współcześnie nawet w naszym kraju już na etapie przedszkolnym rozpoczyna się intensywna nauka języka angielskiego. To świetne posunięcie, gwarantujące że młodzi ludzie bardzo szybko będą obyć i z językiem obcym i znacznie lepiej dzięki temu będą sobie radzić w życiu dorosłym. Nie ma bowiem wątpliwości, że znajomość jednego lub kilku języków obcych To niezwykle cenna umiejętność, która zaprocentuje w przyszłości również lepszym statusem społecznym. Zatem wysłanie dziecka na tego typu lekcje już w młodym wieku nie stanowi dla niego najmniejszego obciążenia, ponieważ lekcje takie są również dostosowywane do potrzeb i wymagań młodych ludzi. Jest to dziś pewien standard, który funkcjonuje na całym świecie. Wielu rodziców stawia również na edukację prywatną w tym zakresie. Rzeczywiście wysłanie dziecka do szkoły prywatnej językowej daje jeszcze lepsze efekty edukacyjne. Generalnie im wcześniej Rozpoczniemy edukacją językową naszych dzieci, tym również lepiej będą one sobie chodziły na późniejszych etapach nauki języków.

W myśl powiedzenia „Czym skorupka za młodu…” takie wysyłanie dzieci na lekcje dodatkowe nawet jedynie w celu pokazania danego języka i wstępnego osłuchania się z nim, jak najbardziej ma sens. I rzeczywiście trend ten utrzymuje się również w naszym kraju, a coraz bardziej świadomi rodzice chętniej wysyłają swoje pociechy na rozmaite kursy i szkoły językowe. Te oczywiście ofertę edukacyjną mają dostosowaną do potrzeb różnych grup wiekowych i już w etapie przedszkolnym oferują całkiem dobrze rozbudowane lekcje, pozwalające na  wiele prostsze władanie językiem obcym w przyszłości. Jeżeli tylko mamy taką możliwość nie szczędźmy dzieciom lekcji językowych. Nie od dziś wiadomo, że języki obce to przyszłość i dzięki nim  będzie nasze dziecko mogło w przyszłości funkcjonować o wiele lepiej.

Dodaj komentarz